Co nam dają ćwiczenia Pilates?

kurs pilates

Pilates to seria ćwiczeń spokojnych a równocześnie takich, które pomagają posiąść wiarę w swoje możliwości. Najczęściej ćwiczenia te polecane są osobom, które cierpią na ból kręgosłupa, pleców i pragną udoskonalić swoją sylwetkę. Pilates to seria ćwiczeń dla osób młodych i starszych, nie są to ćwiczenia wyczynowe a raczej bardziej spokojne i rozciągające.
Instruktorzy bardzo często kończą odpowiednie kursy, na których dowiadują się w jaki sposób prowadzić ćwiczenia i jakie ćwiczenia są najbardziej zalecane.

KURS PILATES

Kurs Pilates przeznaczony jest dla rehabilitantów, instruktorów i osób, które pasjonują się ćwiczeniami Pilates, które chcą prowadzić zajęcia typu Pilates.
Każdy kurs Pilates łączy w sobie Pilates z elementami stretchingu, z postępowaniem korekcyjnym z wiedzą z dziedziny fitness i kinezyterapii.
Dobrze więc by osoby, które pójdą na taki kurs znały przedtem dobrze anatomię człowieka. Cały kurs trwa dwa dni, podczas których są trzy zjazdy zakończone egzaminem. Pozytywne ukończenie kursu daje możliwość prowadzenia zajęć Pilates.

DLACZEGO WŁAŚNIE PILATES?

Ćwiczenia Pilates to zestaw spokojnych i nie wysiłkowych ćwiczeń. Pomału poprawiają kondycję i korygują bolący kręgosłup. Na Pilates mogą uczęszczać osoby, którym nie zaleca się nadmiernego wysiłku.
Pilates jest doskonały dla kobiet w ciąży, osób z nadwagą, osób po urazach czy takich, których kondycja jest bardzo słaba.

Related articles