Fizjoterapia przy uszkodzeniach stawu skokowego

 

skręcenie stawu skokowego kurs

Staw skokowy umożliwia człowiekowi chodzenie, to właśnie on odpowiedzialny jest za to, że stopa może się zginać. Urazy tego miejsca zdarzają się bardzo często i mogą mieć różnorodne przyczyny. Wówczas niezbędne staje się odpowiednie zabezpieczenie i rehabilitacja, które umożliwią powrót do sprawności.

Najczęstsze powody uszkodzenia stawu skokowego

Można wyróżnić dwa główne powody, z których cierpi staw skokowy – jeden z nich to nagłe urazy powstałe w wyniku niefortunnego skoku czy biegania. Druga grupa, to uszkodzenia wynikające z często powtarzających się mikro urazów, które ostatecznie prowadzą do poważniejszej kontuzji. W tym przypadku można wymienić częste chodzenie w butach na wysokim obcasie lub przeciążenie treningowe.

Fizjoterapia przy skręceniu stawu skokowego

Przy urazie takim jak skręcenie stawu skokowego fizjoterapia daje doskonałe rezultaty. Ćwiczenia zalecane w procesie rehabilitacyjnym skręconego stawu nastawione są przede wszystkim na zwiększenie ruchomości stawu oraz poprawę stabilności. Należy je przeprowadzać po konsultacji z fizjoterapeutą. Zbyt wczesne wprowadzenie ćwiczeń w procesie leczenia może bowiem skutkować jedynie pogłębieniem kontuzji i wydłużeniem czasu powrotu do zdrowia.

Related articles