Jak leczyć skoliozę?

W dzisiejszych czasach bardzo popularną wadą postawy jest między innymi skolioza. Coraz więcej osób choruje właśnie na taką przypadłość. Jednak nie powinniśmy zapominać o tym, że zmagają się z nią tylko dorośli. Jest to bardzo częsta wada występująca w szczególności u małych dzieci oraz młodzieży. Zatem czym dokładnie jest skolioza oraz w jaki sposób można ją wyleczyć?

Często stosowana skolioza w fizjoterapii

Wbrew pozorom skolioza to bardzo częste schorzenie, z którym boryka się coraz więcej osób. Nie powinniśmy zapominać o tym, że do tego typu wady postawy przyczynia się między innymi brak aktywności fizycznej, jak również przykładowo nieodpowiednia postawa podczas siedzenia. Musimy pamiętać, że na co dzień coraz częściej bardzo dużo siedzimy i tym samym ruchu mamy niewiele. W takich przypadkach bardzo dobrym rozwiązaniem jest nawet mała aktywność fizyczna lub też rozciąganie mięśni w domu.

Warto także w przypadku takiej wady postawy udać się do odpowiedniego fizjoterapeuty. Podczas takiej wizyty z pewnością dowiemy się, że skolioza w fizjoterapiach jest bardzo popularna i nie powinniśmy martwić się, że przykładowo nie możemy jej wyleczyć. W przypadku skoliozy funkcjonalnej jest to w pełni możliwe. Warto pamiętać, że skolioza funkcjonalna to:
– odmiana skoliozy, którą można wyleczyć,
– wada postawy, nie powodująca trwałych uszkodzeń kręgosłupa,
– zmiany dotyczą szczególnie układu mięśniowo – więzadłowego.

Related articles